Kam v okolí

Okolí našich chalup nabízí bohaté rekreační vyžití. Na své si přijdou sportovci, turisté, děti i milovníci klidnějšího tempa. Rádi Vám poradíme, kam se vypravit.

ZDE JSOU NĚKTERÉ Z NAŠICH TIPŮ

Deset minut chůze od našich chalup se nachází nově zrekonstruované koupaliště s dětským hřištěm, multifunkčním hřištěm na míčové sporty, posilovacími stroji a tenisovými kurty.

V areálu Valašského muzea v přírodě, které se nachází v Rožnově pod Radhoštěm, se můžete seznámit se životem na Valašsku na přelomu 19. a 20. století. Pokud Vám zbydou síly, můžete výlet zakončit návštěvou Jurkovičovy rozhledny, nedalekého koupaliště či Gibon parku, kde se vyřádí hlavně děti.

Beskydské sedlo Pustevny je nejoblíbenějším turistickým střediskem v Beskydech. Socha Radegasta, kterou najdete cestou na Radhošť, je symbolem Moravskoslezského kraje. Na Pustevny si můžete udělat pěší túru, výlet na kole či autem, doporučujeme také využít sedačkovou lanovku z Trojanovic. Pustevny jsou výchozím bodem mnoha turistických a v zimě také upravených běžeckých tras.

Doporučujeme také návštěvu Tarzanie, největšího horského lanového parku v ČR, který se nachází pod dolní stanicí lanovky na Pustevny. Park nabízí pět různých tras podle obtížnosti, od dětské varianty až po adrenalinovou trasu pro zkušené lezce. Součástí parku je i mnoho dalších atrakcí.

Nedaleko od našich chalup vede 30 km dlouhá trasa cyklostezky z Horní Bečvy do Valašského Meziříčí. Pokud s sebou nemáte kola, nevadí. Turistické informační centrum v Rožnově pod Radhoštěm nabízí v době hlavní turistické sezóny možnost zapůjčení jízdních kol, elektrokol a koloběžek.

Na své si přijdou také milovníci pěší turistiky. Trénovaným turistům doporučujeme celodenní 30 km výlet na hřeben Soláně, a dále po hřebeni přes Čarták, Tanečnici a Díly zpět k vaší chalupě. Na trase výletu zažijete pohled na typické valašské usedlosti, krásné výhledy, cesty lesem i po horských loukách. Méně nároční si užijí pěší procházku k pomníku Charlotty Garrigue-Masarykové, který je vzdálen asi hodinu chůze od našich chalup.

Nadšení golfisté jistě navštíví devítijamkové golfové hřiště v Rožnově pod Radhoštěm a těm, kteří si chtějí golf vyzkoušet, rádi domluvíme lekci s trenérem na místním driving range.

Ski areál Soláň nabízí sedm udržovaných sjezdovek různých obtížností a dvě upravené běžecké trasy uprostřed panenské beskydské přírody.